RCD-24-0.35/W/Vref LED Driver, DC-DC, CC, 0.35A, 35V RECOM Power
RECOM POWERSKU: RCD-24-0.35/W/VREF Order code: 2440335
Price:
Tax included Shipping calculated at checkout
Stock:
Only 3 units left
Documenten en downloads
Description
RECOM POWER - RCD-24-0.35/W/VREF - LED Driver DC/DC Converter, ITE, RCD-24 Series, 12.25 W, 35 V, 350 mA, Analogue
  • Product Range: RCD-24 Series
  • Output Power Max: 12.25W
  • Output Voltage Max: 35V
  • Output Current: 350mA
  • Dimming Control Type: Analogue
  • DC / DC Converter Mounting: Chassis
  • DC / DC Converter Output Type: Adjustable
  • Input Voltage Min: 4.5V
  • Input Voltage Max: 36V
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
  • LED Driver Mode: Constant Current
  • Output Voltage Min: 2V