OKI-78SR-5/1.5-W36-C DC-DC Converter, 5V, 1.5A Murata Power Solutions
MURATA POWER SOLUTIONSSKU:OKI-78SR-5/1.5-W36-C Bestelcode:2102101
Prijs:
Incl. BTW Verzendkosten berekening in de checkout
Voorraad:
Op voorraad (12397 units)
Documenten en downloads
Omschrijving
MURATA POWER SOLUTIONS - OKI-78SR-5/1.5-W36-C - DC/DC Converter, Okami, ITE, 1 Output, 7.5 W, 5 V, 1.5 A, OKI Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 7.5W
  • Output Voltage Nom.: 5V
  • Output Current Max: 1.5A
  • DC / DC Converter Output Type: Fixed
  • DC / DC Converter Mounting: Through Hole
  • Input Voltage DC Min: 7V
  • Input Voltage DC Max: 36V
  • DC / DC Converter Type: SIP
  • Depth: 10.4mm
  • Width: 7.6mm
  • Height: 16.5mm
  • Product Range: OKI-78SR Series
  • SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
  • Approvals & Standards: IEC, UL
  • Input Voltage Max: 36V
  • Input Voltage Min: 7V
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Current: 1.5A
  • Output Voltage: 5V
  • Power Rating: 7.5W